REKLAMA

Kronika policyjna

Kradną rowery na potęgę

Opublikowano 07 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Uwaga! Złodzieje grasują po Żaganiu.

Jeden nocy rowery straciło trzech sąsiadów z kamienic przy ul. Brackiej (z 29 na 30.08.). Monice Białowąs złodzieje ukradli perłowego Cossacka z wiklinowym koszykiem, fotelikiem dla dziecka oraz kaskiem. Rowery stracili też jej kuzynka i sąsiad.

– Sąsiad zgłosił kradzież policji, ja czekałam ponad dwie godziny na komendzie, aby również to zrobić. Dłużej nie mogłam, a policjant był zajęty, więc wróciłam do domu i sprawę opisałam na Facebooku – mówi pani Monika. – Ja straciłam ok. 2 tys. zł. Rower mojej kuzynki, czerwony, holenderski, był zapięty, ale dla złodzieja nie stanowiło to problemu. Ona straciła ok. tysiąca złotych – mówi pani Monika. I zastrzega, że nowego roweru nie zamierza kupować, bo nie ma gdzie go trzymać. – A na korytarzu już nie zostawię, bo złodziejom prezentów nie będę robić. Bez roweru życie będzie trudniejsze, bo rano woziłam nim córcię do żłobka, a potem jechałam do pracy. Teraz trzeba będzie robić to na piechotę.

Sąsiad pani Moniki stracił srebrnego Bullsa, model fs8000. W jego przypadku złodziej również przeciął zapięcie.

Dwa dni wcześniej, rower marki Trumph skradziono mieszkańcowi ul. Prusa. Był zapięty do barierki przy domu

 – To już drugi w ciągu 12 miesięcy. Rower miał kilka cech charakterystycznych, ale o tym poinformowałem policję. Ktokolwiek widział, proszony jest o kontakt – mówi Sebastian Kulesza.

Żagańska policja poszukuje złodziei rowerów. 

– Prowadzimy czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy lub sprawców przedmiotowych kradzieży – informuje st. sierż.  Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań.

Napisz komentarz »