Szczęśliwe zwycięstwo

Opublikowano 07 września 2018, autor: hakma

W sobotnim meczu 5. kolejki klasy okręgowej piłkarze Piasta Iłowa wygrali w Przyborowie z Pogonią 1:2.

Beniaminek ligi okręgowej okazał się trudnym przeciwnikiem dla podopiecznych Grzegorza Borkowskiego, którzy prowadzili po pierwszej części spotkania 2:0 po trafieniach Emmanuela Ohagwu i Douglasa Rochy De Souza. Gospodarze jednak wcale nie zamierzali się łatwo podać i atakowali przez kolejne 45 minut pragnąc wyrównać. Po kontaktowej bramce Tomasza Kmiećkowiaka przycisnęli Piasta, który przezywał prawdziwe oblężenie Częstochowy. Jednak końcówka meczu należała do przyjezdnych. Były to przede wszystkim kontry wykonaniu iłowian, którzy mieli cztery dogodne sytuacje. Najpierw Kleszczyński nie wykorzystał sytuacji sam na sam, potem Ohagwu oddał strzał w poprzeczkę i w drugim przypadku minimalnie obok słupka i na koniec Hutyria nie trafił do pustej bramki z bliskiej odległości. Jednak to Piast szczęśliwie wywiózł z Przyborowa cenne 3 punkty.

– Mecz generalnie walki. Zaskoczyło mnie ich duże zaangażowanie i determinacja i właśnie z tym mieliśmy największe problemy. Ale piłkarsko byliśmy lepsi, staraliśmy się piłkę rozgrywać od tyłu i grać dużo skrzydłami. Rywal w pierwszej połowie ograniczał się tylko do kontr-podsumował spotkanie Grzegorz Borkowski, trener Piasta.

Kolejne spotkanie Piasta zostanie rozegrane 8 września na stadionie miejskim w Iłowej o godzinie 16.00.