Gra się do końca

Opublikowano 07 września 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Planowym zwycięstwem Promienia Żary zakończyło się spotkanie 5. kolejki ligi okręgowej ze Zrywem Rzeczyca.

W pierwszej połowie Promień narzucił przeciwnikom swój styl gry. Miejscowi zdominowali gości, którzy w pierwszej części spotkanie mieli niewiele do powiedzenia. Brak umiejętności nadrabiali faulami i brutalną grą. Pogoda także nie ułatwiała piłkarzom obu drużyn gry na mokrej i śliskiej murawie. Jednak gospodarze doskonale wiedzieli o co toczy się pojedynek. Już w 5. minucie Piotrek Czarnota dobił strzał Marka Wolaka. Podopieczni Grzegorza Tychowskiego atakowali, ale brakowało wykończenia pod bramką rywala. Dopiero w 43. minucie świetną akcję całej drużyny wykończył Paweł Danielewski. Zanosiło się na wysoką wygraną Promienia tym bardziej, że goście od 53. minuty grali w dziesiątkę i wydawało się, kolejne gole dla miejscowych to kwestia czasu. Niestety druga połowa to pokaz nieskuteczności żaran i zamiast wysokiego zwycięstwa mecz zakończył się wynikiem 2:0. Pod koniec meczu Kowal, dotychczas praktycznie bezrobotny, obronił dwa bardzo groźne strzały przeciwników. Ewidentnie piłkarze byli już myślami w ciepłej szatni. Ale to nauczka, że gra się do końca i nie można odpuszczać nikomu. Kolejne spotkanie podopieczni Grzegorza Tychowskiego rozegrają w sobotę, 8 września, na wyjeździe z Lechem Sulechów.