REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ratują i uczą

Opublikowano 07 września 2018, autor: mk

Strażacy z OSP Żary – Kunice i Państwowej Komedy Straży Pożarnej w Żarach zorganizowali strażacki festyn, na którym pokazali, jak ważna jest ich praca.

W poniedziałek (3.09.) na stadionie Unii Kunice odbył się strażacki festyn zorganizowany przez miejscową Ochotniczą Straż Pożarną. Strażacy przygotowali mnóstwo atrakcji, głownie dla najmłodszych. Dzieci miały okazję nauczyć się zasad pierwszej pomocy, a także przećwiczyć najważniejsze umiejętności na manekinie pod czujnym okiem strażaków – ratowników.

Na festynie swoje stanowiska miały też inne służby mundurowe, policjanci i strażnicy miejscy. Wielką popularnością cieszyły się gogle, po założeniu których można było się przekonać, jak bardzo ograniczone są reakcje osób będących pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Pokazali, co potrafią

Najwięcej emocji wzbudził pokaz ratownictwa, który przygotowali dla swoich gości strażacy. Inscenizacja była bardzo realistyczna. Strażacy przyjechali do wypadku na sygnale i pracowali w pełnym umundurowaniu. Uwolnili zakleszczoną w aucie, nieprzytomną ofiarę. Wycięli drzwi, szybę i dach auta przy pomocy specjalistycznych narzędzi.

Napisz komentarz »