REKLAMA

Gospodarka

Klasztor ważniejszy niż drogi

Opublikowano 07 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Szprotawscy radni nie zgodzili się, aby dołożyć kolejne pieniądze do klasztoru Magdalenek. Koszty remontu zabytku wzrosły już o ponad 2,3 mln zł. – To studnia bez dna – wytykali wiceburmistrzowi na piątkowej sesji Rady Miasta (31.08.).

Modernizacja dawnego klasztoru na placu Kościelnym miała kosztować 4 mln 839 tys. zł, ale pojawiły się dodatkowe koszty, związane z wymaganiami konserwatora zabytków i trzeba było dołożyć milion. Na piątkowej sesji radni dowiedzieli się, że nadal brakuje 852 tys. zł i ostateczne koszty wyniosą łącznie 7 mln 213 tys. zł.

Drogi poczekają…

Burmistrz Józef Rubacha znalazł pieniądze w budżecie, ale kosztem innych inwestycji – remontu trzech ulic w Szprotawie – Dąbrowskiego, Sikorskiego i Wyspiańskiego, termomodernizacji przedszkola przy ul. Rolnej w Szprotawie, a także budowy ścieżki rowerowej między Szprotawą a Pasterzowicami. Radni z opozycji nie kryli oburzenia.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 275

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »