REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Witaj, szkoło!

Opublikowano 07 września 2018, autor: jb

Około 20 tys. uczniów przywitało w naszym regionie nowy rok szkolny w poniedziałek, 3.09.

Gromkie „taaaak” od uczniów odpowiedziało Małgorzacie Kalinowskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu, na pytanie, czy przyjdą do szkoły już następnego dnia.

– Cieszę się, że was wszystkich widzę – mówiła dyrektorka. – Pierwszy semestr będzie bardzo krótki przez to, że ferie mamy już w pierwszej połowie stycznia. Oceny na półrocze wystawiane będą już w grudniu, trzeba będzie wziąć się do pracy. Uczniowie klas ósmych już za trzy tygodnie napiszą swój pierwszy egzamin próbny. Poćwiczą to, co czeka ich na koniec szkoły – wymieniała M. Kalinowska.

Pożegnania

Przywitanie nowego roku szkolnego było także okazją do pożegnania tych osób, które odeszły na emeryturę.

Janina Jurga ze szkolnej biblioteki przepracowała 40 lat.

– Jedynka to moja szkoła, sama uczyłam się tu od pierwszej klasy podstawówki, potem wróciłam jako nauczyciel. Bardzo ciężko było podjąć decyzję o tym, że idę na emeryturę, bo żyjemy tu jak jedna wielka rodzina. Na początek na pewno trochę pojeżdżę po świecie, a potem po prostu zajmę się sobą. Jeszcze w wakacje dostałam odznakę wejścia na 20 dwutysięczników w górach i na pewno na tm nie poprzestanę – mówi.

Ze szkolnym sekretariatem po 40 latach pożegnała się Krystyna Olszewska.

– Przez tyle lat szkoła zmieniła się tak bardzo. Sekretariat to nie tylko telefony i pieczątki, ale tak naprawdę pomoc wszystkim tym, którzy z najmniejszą sprawą przychodzą po pomoc. Tam zazwyczaj kierują swoje pierwsze kroki. Nie wiem, co będę robić na emeryturze, ale na pewno będzie czas, żeby odpocząć – mówiła.

Pracę po 40 latach w szkole zakończyła też matematyczka Danuta Szwarc.

Napisz komentarz »