REKLAMA

Samorząd

Utarli nosa burmistrzowi

Opublikowano 07 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Szprotawscy radni z opozycji zagrali na nosie burmistrzowi, przyznając honorowe obywatelstwo miasta prezydentowi Nowej Soli. Wadim Tyszkiewicz osobiście je odebrał na sesji 31.08.

Honorowe obywatelstwo Tyszkiewicz otrzymał za to, że polecił szprotawską strefę przemysłową szefostwu firmy NORD. Spółka już buduje w Szprotawie pierwszą z hal produkcyjną. Ma zatrudnić 100 osób. W ten sposób radni z opozycji pozbawili splendoru burmistrza Józefa Rubachę, który do tej pory tę zasługę przypisywał sobie.

Burmistrza zabrakło na sesji, za to pojawił się na niej prezydent Nowej Soli. Tytuł honorowego obywatela Szprotawy wręczył mu przewodniczący rady, Andrzej Skawiński.

– To wyróżnienie traktuje jako ogromne zobowiązanie wobec Szprotawy – powiedział W. Tyszkiewicz. – Bez względu na to, jak potoczą się polityczne losy Szprotawy, kto będzie nią rządził, dalej będę pomagał waszej gminie – zapewnił.

W ten sposób, prezydent Nowej Soli znalazł się w gronie czterech osób, które mają już tytuł honorowego obywatela Szprotawy i których zdjęcia zawisły w sali kolumnowej szprotawskiego Ratusza. Są to: były prezydent RP, Aleksander Kwaśniewski, który odwiedził Szprotawę w 2000 roku, burmistrz niemieckiego miasteczka partnerskiego Spremberg, Klaus Solnecke oraz pochodzący ze Szprotawy niemiecki przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Klaus Hänsch.

Napisz komentarz »