REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Szaleli z Boysami

Opublikowano 07 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Powiatowe Święto Plonów w podżagańskim Tomaszowie kosztowało blisko 80 tys. zł. Z tej puli 30 tys. zł wyniosła gaża dla disco-polowego zespołu Boys.

Zanim mieszkańcy powiatu poszaleli z Marcinem Millerem i jego tancerzami w rytm disco-polo (1 września), był czas na poświęcenie plonów i  dzielenie się chlebem.

Tomaszowo niewiele ma wspólnego z rolnictwem, to osada koszarowa, powstała w 1992 roku, po opuszczeniu bloków przez armię radziecką. Starosta Henryk Janowicz i wójt Tomasz Niesłuchowski zdecydowali jednak, aby dożynki zorganizować właśnie w tej miejscowości. To nie przypadek – Niesłuchowski w tym roku kończy 42-letnie rządy w gminie i Tomaszowo to jego oczko w głowie (nazwa pochodzi od jego imienia). 

Sobotnie święto rolników nie mogło obyć się bez akcentów politycznych. Po mszy polowej i koncercie orkiestry dętej z Iłowej, przyszedł czas na przemówienia. Kolejni mówcy prześcigali się w deklaracjach na rzecz rolników, poszkodowanych przez suszę. Przodowali w tym wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, wicewojewoda Robert Paluch i poseł Jerzy Materna. Najważniejszą informację mieszkańcy gminy usłyszeli od wójta, który ze sceny „namaścił” na swojego następcę starostę H. Janowicza.

– Po ponad 40 latach pracy, dziękuję wam za współpracę. Gmina nie posiada kredytów i zobowiązań. Rozwija się – powiedział Niesłuchowski.

Po oficjalnej części przyszedł czas na dożynkowe zabawy. Mimo kiepskiej deszczowej pogody, największym zainteresowaniem cieszył się występ zespołu Boys.

Napisz komentarz »