joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Hat trick Jankesa

Opublikowano 07 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Trzeci mecz z rzędu wygrali Czarni Żagań w klasie okręgowej. Tym razem, po golach Marcina Jankowskiego pokonali 3:0 Błękitnych Ołobok.

Początek nie był łatwy. Na pierwszego gola żagańscy kibice czekali aż do 35. minuty, kiedy do siatki trafił Marcin „Jankes” Jankowski. Goście wcale łatwo nie zamierzali sprzedać skóry i próbowali wyrównać. Skrzydła podciął im drugą bramką „Jankes”. W 52. minucie napastnik Czarnych ładnie okiwał obrońców gości, po czym plasowanym strzałem pokonał Romana Szpytko. Po chwili gospodarze mogli prowadzić już 3:0, ale po strzale Zbigniewa Mastalerza piłka o centymetry przeszła obok słupka. W 61. minucie bramkarz Błękitnych popisał się piękną paradą, broniąc strzał Mastalerza, tym razem z woleja. Goście mieli okazję na kontaktowego gola, ale strzał Roberta Brejdaka w ładnym stylu obronił golkiper Czarnych, Damian Borowski. Nadzieje rywali na wywiezienie z Żagania korzystnego wyniku rozwiał niezawodny tego dnia M. Jankowski, strzelając w 81. minucie swoją trzecią, najładniejszą bramkę. Czarni mogli wygrać jeszcze wyżej, ale po atomowym strzale Dawida Wójcika, piłka trafiła w poprzeczkę. W ostatnich minutach na listę strzelców mógł się wpisać jeszcze Kacper Kuleczka, ale piłka po jego jego strzale głową, po dośrodkowaniu Macieja Skiby, poszybowała tuż nad poprzeczką.

– Fajnie, że wygraliśmy trzeci mecz z rzędu i to bez straty bramki. Widać, że gra w obronie coraz lepiej się układa – powiedział po meczu zadowolony trener Czarnych, Sebastian Horodyski.

UKS Czarni Żagań – Błękitni Ołobok 3:0 (1:0)

bramki: Marcin Jankowski trzy (w 35., 52. i 81. min)

UKS Czarni: Borowski – O. Horodyski, Witczak, Kuleczka – J. Szkarapat, Kowalski (od 86. min Robaszkiewicz), D. Szkarapat, Mastalerz (od 62. min Skiba), Ciepielowski (od 85. min Błoński) – Urban (od 71. min Wójcik), Jankowski (od 87. min Radziszowski)

żółte kartki: Mastalerz, Urban, Kuleczka.