Juniorzy na remis

Opublikowano 07 września 2018, autor: Piotr Piotrowski

Podziałem punktów zakończyło się inaugurujące sezon derby „Regionalnej” w lubuskiej lidze juniorów. Czarni Żagań zremisowali 2:2 z Budowlanymi Lubsko.

Żaganianie zaczęli mecz pechowo. Już w 1. minucie stracili gola, po pięknej akcji Patryka Oliasza, który ograł dwóch obrońców gospodarzy i z lewej strony dośrodkował. Bramkarz Czarnych tak niefortunnie interweniował, że piłka znalazła się w siatce. Czarni rzucili się do odrabiania strat. Ta sztuka udała się im w 37. minucie. W podbramkowym zamieszaniu piłka  odbiła od Patryka Różnickiego, myląc bramkarza. Budowlani walczyli o pełną pulę i w 87. minucie gola dla nich zdobył Patryk Kozioł. Kiedy wydawało się, że mecz wygrają goście, w ostatniej minucie wyrównał Radosław Wnęk.

– Mecz ułożył się dla nas fatalnie, bo już od 1. minuty przegrywaliśmy. Dwukrotnie goniliśmy rywali i udało się. Dziękuję moim chłopcom za ambicję i walkę do ostatnich sekund – powiedział po meczu trener Czarnych, Sebastian Horodyski.  – W tym sezonie gramy składem o jeden rok młodszym, niż rywale. Ogromnym sukcesem byłoby awansować do mistrzowskiej grupy, gdzie stawką jest mistrzostwo województwa lubuskiego.

Już za tydzień, w 2. kolejce , w sobotę, 8 września Czarni Żagań podejmą TS Masterchem Przylep (godz. 11.00, stadion przy ul. Karpińskiego), z kolei Budowlani Lubsko zagrają u siebie z Koroną Kożuchów (niedziela, 9 września, godz. 14.00, stadion przy ul. Sportowej).

UKS Czarni: Mrowiński – Pakulski, Ochrymczuk, Świnka, Jakubas, Irski (od 53. min Spadło), Buc, Otto (od 58. min Drozdek dos Santos), Ciżmiński (od 80. min M. Maciołek)- Wnęk, Pytel

Budowlani: Gawron – Ćwik (od 65. min Witowski), Górski (od 29. min Jesionowski), Różnicki, Sienkiewicz, S. Wójcik, M. Wójcik, Skrzypczak (od 85. min Hudec), Bereźnicki, Kozioł, Oliasz.