REKLAMA

Samorząd

Będzie walczył o Żary

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: bj

Kandydatem Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Żar jest Marcin Grubizna.

 Propozycję kandydowania M. Grubiznie złożył Waldemar Sługocki, przewodniczący struktur wojewódzkich Platformy Obywatelskiej. – Telefon od senatora otrzymałem tydzień temu. Byłem zaskoczony. Nie miałem czasu na zbyt długie zastanawianie się-mówi M. Grubizna. Skonsultował się z żoną. – W ostatnim czasie angażowałem się w życie rodzinne i zawodowe bardziej niż w politykę czy kwestie społeczne. Doszliśmy z żoną do wniosku, że pewne sprawy pozamykamy, dzięki czemu będę mógł się zająć kampanią wyborczą i poświęcić nowym obowiązkom – zastrzega.

– W tej chwili wokół osoby naszego kandydata tworzymy listę do Rady Miasta. Lista do Rady Powiatu jest już gotowa. Mogę zdradzić, że ja wystartuję z pierwszego miejsca. Pozostałe kandydatury przedstawimy w nadchodzącym tygodniu – mówi Małgorzata Issel, wicestarosta. I dodaje: – Wszyscy nasi kandydaci to ludzie nie tylko z partii, a przede wszystkim – obywatele. Zgodnie z ideą obywatelskości, pod sztandarem której kandydujemy. Chcemy wystawić kandydatów, którzy będą walczyć o mandaty ze wszystkich okręgów w powiecie. Mam nadzieję, że m.in. znacząca gmina wiejska Żary, dotychczas niereprezentowana w Radzie Powiatu będzie miała swojego przedstawiciela właśnie dzięki naszym kandydatom.

M. Grubizna to radny miejski (2010-2014) i współwłaściciel firmy M&M Grubizna. ma 41 lat. Jest żonaty (żona Urszula. ma coctail bar w Rynku), ma trójkę dzieci – Apolonię (9 l.),Antoninę (3 l.) i Ignacego (7 l.).

Napisz komentarz »