REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Musiałem walczyć

Opublikowano 07 września 2018, autor: bj

Mówi 18-letni Michał. Po tym, jak wpadł pod samochód, lekarze dawali mu 8 procent szans na przeżycie. Stracił nogę. Teraz chce pomagać innym, choć sam potrzebuje pomocy.

Wszystko zdarzyło się na początku wakacji. Michał szedł późnym wieczorem ul. Żagańską, na wysokości osiedla Zawiszy Czarnego. Kierowca mercedesa-busa, 45-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, dostrzegł Michała zbyt późno. Uderzył w niego z takim impetem, że chłopak głową rozbił przednią szybę.

– Michał był nieprzytomny, ciężko ranny. To szczęście od Boga, że nadjechał tam młody chłopak, wojskowy ze Świętoszowa. Był z dziewczyną. Zobaczyli kierowcę busa, zszokowanego, który nie wiedział, co zrobić. Jestem wdzięczna, że na drodze pojawił się ten młody kierowca. Udzielił pierwszej pomocy. Opowiadał, że Michał już nie oddychał, był tylko ledwie wyczuwalny puls – mówi Justyna Sadowska z Trzebiela, mama Michała.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 444

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »