REKLAMA

Samorząd

Takim to się powodzi. Za nasze!

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: jb

Który wójt weźmie urlop przed wyborami? Żadnego na to nie stać. A my zapłacimy im za to nawet 20 tysięcy! Każdy wójt i burmistrz, który nie zostanie wybrany na kolejną kadencję dostanie odprawę równą trzymiesięcznej pensji. A do tego grubą kasę za niewykorzystany urlop.

Nowych wójtów i burmistrzów wybierzemy 21.10. Nawet jak któregoś już nie będziemy chcieli oglądać przez następną kadencję, to i tak zapłacimy mu i odprawę, i kasę za urlop.

Burmistrzowi, wójtowi i staroście, jak każdemu pracownikowi na pełnym etacie, należy się 26 dni urlopu za rok pracy. Każdy ma także obowiązek wykorzystać urlop do końca września przyszłego roku od tego, w którym urlop się należy. Jednak dopiero po trzech latach zaległe dni urlopu przepadają i nie można starać się o wypłatę ekwiwalentu za nie.

Rekordzistą w ilości niewykorzystanego urlopu jest Jan Kosiński, wójt Niegosławic. Łącznie ma ich 42, jeżeli by ich nie wykorzystał, otrzymałby za nie ok. 20 tys. 400 zł. Razem z odprawą na konto wójta, który zarabia 10 tys. 180 zł miesięcznie, może wpłynąć mu na konto w sumie… 50 tys. zł. I jak tu wybrać mniejsze zło?

 

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 464

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »