REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Do naszych drzew się dobierają!

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: bj

Działkowcy będą bronić swoich drzew. Kolejarzy z piłami nie wpuszczą. A o swoje będą walczyć w sądzie.

O zagrożeniu wycinką drzew rozmawiali działkowcy z żarskiego ogrodu „Kolejarz”. Wzdłuż ich działek biegną tory kolejowe. Kilka metrów od ogrodzenia ogrodu. A PKP PLK nie ukrywa, że do końca 2018r. wycinać będzie drzewa, które rosną w odległości 15 metrów od skrajnego toru. Powołuje się przy tym na specustawę i względy bezpieczeństwa. Działkowcy mówią: wszystko rozumiemy, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Do działkowców z Żar w tej sprawie przyjechał Marian Pasiński, prezes okręgowego zarządu Polskiego Związku Działkowców. – Gazeta „Regionalna” napisała, że wycinka dokonywana na kolei dotyczy również działkowców. Zarząd krajowy otrzymał treść artykułu z Regionalnej, a ja polecenie z zarządu okręgowego, żeby się tym zająć. Dlatego tu jestem. Kolej z nami dotychczas się nie kontaktowała, dlatego to my zamierzamy się do nich zwrócić. Chcę się rozeznać, jak ogrody są położone, ile drzew i działek jest zagrożonych – mówi M. Pasiński.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 398

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »