REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Liczy się każdy grosz

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: bj

Kino w plenerze i pomoc dla ciężko chorego Adama Marcinka (44 l.) z Żar to propozycja na piątkowe (31.08.) popołudnie w Żarach.

 Zbiórkę charytatywną na rzecz Adama Marcinka z Żar organizuje jego rodzina i przyjaciele. Adam ma 44 lata i od 4 lat choruje na rzadki nowotwór złośliwy przewodu pokarmowego- GIST. Po operacji usunięcia 10-centymetrowego guza w Warszawie, rak uderzył z podwójną siłą. Pomimo chemioterapii, w okolicach wątroby pojawiły się dwa guzy o średnicy 10 i 15 cm. Obecnie Adam przyjmuje kolejny i ostatni  rodzaj chemioterapii i po nim możliwości leczenia refundowanego w Polsce się kończą. Szansą jest nierefundowany lek, którego miesięczny koszt wynosi 10 tys.zł, ale także zagraniczne leczenie. Adam chciałby wyjechać do C.H.I.P.S.A  Therapy Hospital w Meksyku, gdzie mógłby leczyć swój nowotwór. Klinika ta zakwalifikowała Adama i wyceniła terapię na 140 tys. zł. Kwota ta jest nieosiągalna dla rodziny.

Ciasto, miś i rower

Aby pomóc Adamowi w finansowaniu dalszego leczenia, rodzina i znajomi organizują zbiórkę charytatywną przy okazji „letniego kina plenerowego” w Żarach. I zapraszają dzisiaj (w piątek, 31.08.) o godz. 17. Będzie pyszne ciasto, loteria fantowa, licytacja atrakcyjnych voucherów (spa, stomatolog, makijaż), gadżetów, biletów na imprezy (Lady Pank, Metro), gigantycznych maskotek i innych. Całość zakończy loteria finałowa, gdzie główną nagrodą są 2 rowery.

Napisz komentarz »