REKLAMA

Polityka

Zmienić Żagań na lepsze

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Tak deklaruje najmłodszy kandydat na burmistrza Żagania, Tomasz Nowak.

T. Nowak jest już trzecim kandydatem PiS-u w tegorocznych wyborach na burmistrza Żagania i zarazem najmłodszym na to stanowisko. Co go przekonało do startu?

T. Nowak nie ukrywa: – Przekonał mnie dramat Żagania  i jego mieszkańców. Od kilku lat widzę przepaść między tym, czego oczekują mieszkańcy, a tym co robią władze miasta.  Jestem człowiekiem prawicy, zawsze sympatyzowałem z PiS. Przekonałem szefową żagańskiego koła partii, Urszulą Słominską, że mam pomysł na lepszy Żagań. Każde miasto umiera bez inwestycji stymulujących wzrost gospodarczy. Dziś widzę sporo inwestycji w Żaganiu, w postaci skwerów czy placów zabaw. Ale takie działania przypominają mi leczenie trądziku pudrem.

 Wolny czas T.Nowak dzieli między działalnością w klubie sportowym Beskid Bożnów, w którym jest prezesem a opieką nad chorą matką. – Mama ma stwardnienie rozsiane. – przyznaje Nowak. – Moja dziewczyna wspiera mnie w trudnych chwilach.

Oni też powalczą o nasze głosy w Żaganiu

O fotel burmistrza z Nowakiem powalczą obecny włodarz Daniel Marchewka, który zamiast  z komitetu Ruch Mieszkańców, wystartuje z nowo utworzonego stowarzyszenia FZG Ludzi.  Burmistrzem chce zostać również radny powiatowy i pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Andrzej Katarzyniec, kandydat stowarzyszenia Nasze Miasto a także radny miejski, nauczyciel i tłumacz przysięgły języka angielskiego, Sebastian Kulesza (komitet Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom). Piątym kandydatem będzie właściciel cukierni, Paweł Giza (komitet Razem dla Żagania).

Napisz komentarz »