REKLAMA

Samorząd

Mała gmina, dużo kandydatów

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: Justyna Bareła

Sześć osób powalczy o fotel wójta Wymiarek w nadchodzących wyborach. Jedna jeszcze się zastanawia.

Choć w całej gminie jest zaledwie około 2 tysięcy mieszkańców, aż sześć już potwierdziło start w wyborach.

Jako pierwszy swój komitet „Dumni z Gminy Wymiarki” zarejestrował Wojciech Olszewski, który zapowiadał, że kandydować nie będzie. -Na urlopie odpocząłem i z nową siłą zabrałem się do pracy. Mam świadomość, że mogę nie wygrać, choć na pewno mogę być dumny z małych sukcesów. Plany na przyszłość też ciągle mam – mówi.

 

Mają swoje pomysły

Wystartował także ten, który do tej pory uznawany był za współpracownika obecnego wójta. Franciszek Pietrzak, który odpowiada w Urzędzie Gminy za komunalkę. Reprezentuje komitet „Na Rzecz Rozwoju Gminy”. – Pomyślałem, że albo zostanę tu wójtem, albo w ogóle zakończę pracę w gminie. Ciężko mi patrzeć na to, że przez ostatnie kilka lat nic tu się nie robi dla poprawy infrastruktury. Swobodny dostęp do wody powinien być dla nas naturalny. Stan dróg też pozostawia wiele do życzenia – mówi F. Pietrzak, który był  radnym przez 3 kadencje.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 368

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »