REKLAMA

Polityka

Rewolucji nie będzie

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: Justyna Bareła

W Iłowej, Gozdnicy i Małomicach zmiany w fotelu burmistrza raczej nie będzie. Udział w nadchodzących wyborach potwierdzili wyłącznie obecni włodarze.

O czwartą kadencję w gminie Małomice powalczy Małgorzata Sendecka, która wystartuje z komitetu KWW Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom, którego pełnomocnikiem jest starosta Henryk Janowicz.

– Wiem, że ciągle jest coś do zrobienia, dlatego biorę udział w wyborach – mówi M. Sendacka i zapowiada, że do najbliższych planów należałaby budowa nowego przedszkola i remonty dróg.

W gminie zarejestrowano jeszcze dwa komitety wyborcze. Jeden pod nazwiskiem Mirosława Lewandowskiego, mieszkańca Śliwnika. – Kandydować będę wyłącznie do rady, jestem pracusiem, więc myślę, że do tego się nadaję – mówi M. Lewandowski, który na co dzień prowadzi firmę budowlaną. Drugi komitet zarejestrowano pod nazwiskiem Pawła Gorzków, fotografa, prezesa klubu Iskra Małomice. Sam P. Gorzków nie chce potwierdzić, że będzie kandydować na stanowisko burmistrza. -Wystawiam kandydatów do Rady Miejskiej. Sam również prawdopodobnie wystartuję do Rady – mówi.

Wierzy w to, co robi

Rewolucji nie będzie też w Gozdnicy. Na stanowisko burmistrza kandyduje Krzysztof Jarosz ze Stowarzyszenia Nasze Miasto z Żagania. – Bardziej zastanawiałem się czy wystartować w poprzednich wyborach. Uważam, że wszyscy obecni włodarze gmin powinni startować, gdyby tego nie robili oznaczałoby to, że nie wierzą w to co robią – mówi. K. Jarosz powalczy o swoją trzecią kadencję, pomiędzy pierwszą i drugą było 12 lat przerwy. – Do mojego komitetu poprosiłem do współpracy w większości radnych z obecnej kadencji, ale rozmowy trwają – mówi K. Jarosz.

Pod własnym nazwiskiem komitet założył też Mariusz Przejczowski, ale będzie się ubiegać wyłącznie o mandat radnego.

Najlepiej jak potrafi

W Iłowej kandydat jest jeden. Swój komitet założył burmistrz Paweł Lichtański. Powalczy o swoją drugą kadencję. -Do współpracy zaprosiłem 13 obecnych radnych – mówi. – Chciałbym skończyć to co, już zacząłem, czyli np. budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. 

Napisz komentarz »