REKLAMA

Wasze sprawy

Złodziej buchnął mi telefony i fajki!

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Czytał „Regionalną” w swoim ogródku. Poszedł do domu, za potrzebą, a złodziej ukradł mu z posesji dwa telefony komórkowe i papierosy.

Eugeniusz Chodań, kapitan żeglugi wielkiej i były radny, w sobotni poranek (25.08.) relaksował się kawą i lekturą „Regionalnej”.  Na chwilę wstał od stolika w ogródku, aby pójść za potrzebą, do toalety.  Zostawił na nim dwa telefony komórkowe Samsung Galaxy Core i Samsung Galaźy S5 Neo oraz paczkę papierosów.

– Gdy byłem w toalecie, moja partnerka krzyknęła „Gienek, patrz, kradną telefony” – opowiada.  – Szybko wybiegłem na ogródek, ale zobaczyłem tylko tył mężczyzny, ubranego na czarno, który wsiadł na rower i uciekał w kierunku ul. Krętej i cmentarza.  Biegłem za nim krzycząc: „stój złodzieju!”. Wsiadłem do auta. Złodziej był charakterystyczny  – miał na rękach tatuaże, a na głowie czarną czapeczkę z daszkiem

Pan Eugeniusz podejrzewa, że złodziej czaił się przy ogrodzeniu i musiał go od dłuższego czasu obserwować. Kradzież zgłosił policji.

– Przesłuchiwano mnie trzy godziny, zamiast przez ten czas  szukać przestępcy – dodaje E. Chodań. – Po długiej wizycie na komendzie nie zamierzałem próżnować. Straciłem dwa telefony, w tym jeden – służbowy, w którym miałem wszystkie ważne kontakty jako przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich. Na ten telefon dostawałem wszystkie zgłoszenia o katastrofach morskich na terenie kraju.

Kapitan na tropie

Żaganianin odwiedził wszystkie komisy w mieście, a także obserwował osoby ubrane na czarno, z tatuażami na rękach. Jedną, w Rynku wskazał policji. Okazało się, że ta osoba nie miała nic wspólnego z kradzieżą.

– Przecież w telefonach są GPS-y, więc chyba nie trudno ustalić, gdzie się znajdują! – kończy pan Eugeniusz.

St. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań potwierdza, że 25.08. złożone zostało zawiadomienie o przywłaszczeniu dwóch telefonów komórkowych marki Samsung oraz jednej paczki papierosów.  – Wszczęto w sprawie zostało postępowanie przygotowawcze. – odpowiada.

Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz »