REKLAMA

Kultura, Oświata

Ja i mój pupil

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: jb

Aż 41 zdjęć ze zwierzakami zgłoszono do konkursu gazety „Regionalnej” – „Ja i mój pupil”. Najwięcej głosów czytelników zdobył Aksel oraz Adam i Szymon Sobczak z Olbrachtowa, drugie miejsce zajęła Weronika Sadowska i Odżo z Żagania, a trzecie – Zuzia Boniewska i Koko z Witoszyna.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowaliśmy do sierpnia, głosowanie trwało do środy 29.08, do godz. 12:00. Na łamach „Regionalnej” można było oglądać koty, psy, papużki, króliki, konie, koguta i kurę. Prezentujemy zwycięzców.

 Wulkan energii

28 procent wszystkich głosów zdobyło zdjęcie Aksla z Adamem i Szymonem Sobczak z Olbrachtowa.

Aksel to 1,5-roczny mieszaniec owczarka niemieckiego i kaukaskiego. – Rozpiera go energia, cały czas biega, choć waży ponad 40 kg. Na podwórku bawił się nawet z lisami, które do nas weszły – mówi mama chłopców Agata Sobczak

O wygranej bracia dowiedzieli się tuż po powrocie z obozu sportowego żarskiego „Chromika”, w którym ich tata jest trenerem. – Mobilizowaliśmy do głosowania rodzinę i znajomych. Wszystkim serdecznie dziękujemy za głosy – dodaje pani Agata.

W nagrodę za 1 miejsce Aksel i jego rodzina otrzymali bon o wartości 500 zł na zakupy w PSB Mrówka, bon 300 zł do sklepu zoologicznego, bon 100 zł do salonu pielęgnacji zwierząt. – Bon do sklepu zoologicznego oddajemy i przekazujemy na rzecz żarskiego schroniska. Chłopcy zadecydowali, że te zwierzaki potrzebują go bardziej niż nasz Aksel – przyznaje pan Tomasz.

Prawdziwy pieszczoch

Drugie miejsce wywalczyło zdjęcie Odżo ze swoją panią Weroniką Sadowską (7l) z Żagania. Czytelnicy oddali na nie 17,5 procent głosów.

– Odżo jest z nami od 5 lat. – mówi Wioleta Sadowska, mama Weroniki. Suczka to prawdziwy domownik. -Uwielbia dzieci. Największą frajdą dla niej jest bieganie za patykami i pływanie, które uwielbia. Jest strasznym pieszczochem, cały czas nastawia się do głaskania – dodaje pani Wioleta.

Odżo i Weronika otrzymali bon o wartości 300 zł na zakupy w PSB Mrówka, bon 250 zł do sklepu zoologicznego, bon 100 zł do salonu pielęgnacji zwierząt.

 Mały przyjaciel

Trzecie miejsce wywalczyło zdjęcie Zuzi Boniewskiej (8l) z Witoszyna i papużki kakadu różowej – Koko.

 -W domu mamy 3 papużki, ale prowadzimy też hodowlę mnichów nizinnych, których mamy około 100 – mówi Ewelina Korytko mama dziewczynki. -Koko ma pół roku, jest z nami od miesiąca. Wybieraliśmy dla niej imię uniwersalne,bo dopiero niedawno okazało się, że to jednak dziewczynka. Jest bardzo towarzyska, lubi się przytulać, potrafi powiedzieć już: Koko chodź. Dziękujemy wszystkim za głosy – dodaje pani Ewelina.

Za trzecie miejsce Zuzia i Koko wygrały bon o wartości 100 zł na zakupy w PSB Mrówka, bon o wartości 150 zł do sklepu zoologicznego, bon 100 zł do salonu pielęgnacji zwierząt.

Napisz komentarz »