REKLAMA

Samorząd

Czworo do stołka

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

– Zlikwiduję straż miejską i etat wiceburmistrza – obiecuje Mirosław Gąsik, gdy zostanie burmistrzem Szprotawy. W środę, 29.08. oficjalnie przedstawił swój program wyborczy i ogłosił start na włodarza gminy.

M. Gąsik może liczyć na poparcie aż czterech stronnictw: Szansy dla Szprotawy, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Szprotawskiej, Partii Zieloni i stowarzyszenia Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom.

  – Szprotawa ma 64 mln zł długu, jest na skraju finansowej przepaści. Będziemy ciąć koszty utrzymania administracji, począwszy od likwidacji straży miejskiej, po stanowisko wiceburmistrza – obiecał na środowej konferencji prasowej M. Gąsik, przedsiębiorca z Wiechlic, zajmujący się m.in. energią odnawialną. – Mam nadzieję, że kadra urzędu szybko dostosuje się do naszego, nowego stylu działania. Nie odbiorę podwyżek urzędnikom, które ostatnio dał im burmistrz. Bo kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera. Trzeba zatrzymać to szaleństwo ze zbędnymi  wydatkami i zaciąganiem kredytów na co rusz to nowe inwestycje, nie do końca przemyślane.

– Popieramy Gąsika, bo idziemy na ratunek gminy. Za chwilę gmina stanie się niewypłacalna a komornik zajmie jej konta  – dodał na konferencji Andrzej Stambulski, szef TPZSz. – Na koniec 2017 roku zadłużenie wzrosło o 4 mln, zł, a koniec tego – o koleje 3 mln zł. 

O fotel burmistrza Gąsik powalczy z obecnym włodarzem, Józefem Rubachą, który w wyborach wystartuje z własnego komitetu. Rubacha chce rządzić Szprotawą trzecią kadencję. Chrapkę na rządzenie gminą ma też Bartłomiej Grono (34 l.), były wiceprzewodniczący Rady Miasta, obecnie przedsiębiorca budowlany, który również wystartuje z własnego komitetu o nazwie „Grono to My”. Z kolei pod szyldem szprotawskiego Prawa i Sprawiedliwości -u o fotel burmistrza ubiegać się będzie była nauczycielka i radna trzech kadencji, Elżbieta Czerniawska.

Napisz komentarz »