REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Żagań przespał obwodnicę

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Przez polityczne kłótnie Żagań stracił szanse na budowę drugiej nitki miejskiej obwodnicy. – Burmistrz cały czas nas mami, ale nic nie robi! – wytykają radni z opozycji.

O budowę drugiej nitki obwodnicy, łączącej ul. Lotników Alianckich i wylot na Iłową z ul.  Żarskiej radni pytają burmistrza Żagania Daniela Marchewki od początki tej kadencji.

Dzięki  niej ciężarówki jadące w kierunku Olszyny czy Wrocławia ominą centrum miasta.

Na inwestycję realna szansa była trzy lata temu. Zarząd Dróg Wojewódzkich chciał budować obwodnicę już w 2015-17, ale przez polityczne waśnie, temat został zaprzepaszczony. Już w 2010 roku inwestor  zajął się projektem. Jeszcze w 2011 roku przedstawiciele ZDW przyjeżdżali do Żagania, aby wybrać najkorzystniejszy dla mieszkańców Kolonii Laski wariant.

Potem nadeszła polityczna zawierucha, referendum odwołujące burmistrza Sławomira  Kowala i temat inwestycji wypadł z listy ZDW, nawet rezerwowej.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 206

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »