REKLAMA

Samorząd

Bitwa wójta o 6 tysięcy

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Czy wójt gminy Żagań zyska dodatkowe, blisko 6 tys. zł? Zdaniem jego urzędników, po obniżeniu pensji w lipcu br., przysługują mu one z tytułu trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Przypomnijmy, radni ucięli pensję Tomaszowi Niesłuchowskiemu na początku lipca br. , ze względu na rządowy nakaz obniżania pensji samorządowcom o 20 procent. Wójt stracił 1 tys. 920 zł. Po obniżce, z 12 tys. zł 100 zł , zostało mu więc 10 tys. 180 zł. Urzędnicy dowiedzieli się, że w innych województwach rady gmin zmieniły zapisy w uchwałach, dotyczące obniżki wynagrodzenia. Powołali się na orzeczeniach sądowe, a wedle nich, samorządowców obowiązuje kodeks pracy i w związku z tym trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

– A wedle tego, wójt powinien dostawać niższą pensję nie od 1 lipca br., ale od 1 listopada br. – tłumaczy sekretarz gminy, Danuta Michalak. 

W związku z tym wójt zyskałby dodatkowe blisko 6 tys. zł, które stracił przez te trzy wakacyjne miesiące.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 192

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »