REKLAMA

Kronika policyjna

Bił i ubliżał

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: bj

Zaczepiał Ukraińców i wypominał im, że są obcy i niemile widziani. Jednego z nich bił i kopał. W dodatku zdemolował bar. Teraz może posiedzieć.

Do zdarzenia doszło w środę, 22.08. w barze na tzw. manhattanie w Łęknicy. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu. Do Łęknicy pojechali policjanci z Przewozu i Trzebiela. Mundurowi usłyszeli, że 37-letni mieszkaniec powiatu żarskiego awanturował się i ubliżał dwóm Ukraińcom. Było mu mało, więc jednego z nich zaczął tłuc po głowie, kopać i szarpać za ubranie. Przy okazji uszkodził sprzęt AGD. Właściciel lokalu swoje straty wycenił na 6 tys. zł. Funkcjonariusze szybko zatrzymali agresywnego mężczyznę. Jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu. Policjanci przedstawili mu zarzuty gróźb, znieważenia i naruszenia nietykalności na tle narodowościowym oraz uszkodzenia mienia.

  Sąd (24.08.) zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu, zastrzegając, że może zostać uchylone po złożeniu poręczenia majątkowego – 30 tys. zł. Mężczyźnie grożą nawet 3 lata odsiadki.

Napisz komentarz »