REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zniszczył im boisko!

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: hakma

Zieloni Drożków doczekali się w końcu remontu swojego boiska. Przy budowie pracowała prawie cała wieś, a na festynie zbierano każdą złotówkę, żeby wspomóc fundusz rewitalizacyjny.

Niestety w nocy z środy na czwartek (23/24 sierpnia) boisko zostało poryte samochodem. Dzięki szybkiej interwencji mieszkańców Drożkowa oraz zarządu WKS-u Zieloni Drożków, sprawca został szybko ujęty.To 19-letni mieszkaniec Lipinek Łużyckich. Za swój wybryk będzie musiał we własnym zakresie naprawić zniszczenia, tj. wyrównać murawę, zakupić trawę, oraz odpracować parę godzin na obiekcie sportowym.

-Wszystkie prace na obiekcie sportowym, oprócz wkładu Gminy Żary, prowadzone są przez mieszkańców Drożkowa w czynie społecznym. Każdy z nas wkłada w to boisko swoją cegiełkę i nie pozwolimy, żeby ktoś dewastował to miejsce i naszą ciężką pracę. Jako ostrzeżenie dla innych, uprzedzamy iż każdy taki wybryk będzie skutkował surowymi karami nałożonymi przez klub, sprawy tego typu będą kierowane na policję. W tym miesiącu jeszcze zainwestujemy w monitoring. Chcemy aby nasze prace nie były walką z wiatrakami a przynosiły efekty i dawały korzyści dla mieszkańców wsi oraz przyjezdnych gości.- poinformował Adrian Bagiński, prezes Zielonych Drożków

Napisz komentarz »