REKLAMA

Sport

Zmazali plamę

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Paweł Micek ustrzelił hat-tricka i zapewnił trzy punkty KP Tomaszowo, w meczu z Łużyczanką Lipinki Łużyckie (3:2).

Dla obu drużyn, walczących w tym sezonie o ligowy byt, sobotni mecz (25.08.) był bardzo ważny. Obie ekipy zaliczyły kiepski. KP uległ w pierwszej kolejce aż 0:10 w Łęknicy, a Łużyczanka poległa u siebie z Mirostowiczanką 0:5.

– Wynik 0:10 może przerażać. Pewnym wytłumaczeniem jest odmłodzenie drużyny. Poza tym w Łęknicy, od 21. minuty graliśmy w osłabieniu. Czerwoną kartką został ukarany nasz bramkarz. A, że rezerwowy był na urlopie, wszedł piłkarz z pola – tłumaczy trener KP Tomaszowo, Marcin Sokołowski.  – W KP zostało tylko kilku doświadczonych zawodników, drużyna została uzupełniona młodzikami. W tej sytuacji będziemy mocno walczyć o utrzymanie.

Na szczęście, w sobotę gospodarze zapomnieli o klęsce w Łęknicy i pokonali po trudnym meczu piłkarzy Łużyczanki, 3:2. Trzy gole dla KP zdobył Paweł Micek (44, 66 i 89. min). Goście odpowiedzieli trafieniami Damiana Adamowicza (w 73. i 90.+3. min).  Goście, choć przegrywali już 0:2, nie odpuszczali. W 73. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Mecz się zaostrzył, sędzia pokazał aż siedem żółtych kartek. Micek rozwiał nadzieje gości, w 89. minucie, strzelając gola na 3:1. I choć Adamowicz zdobył jeszcze jedną bramkę, w doliczonym czasie, Łużyczanka nie zdołała odrobić reszty strat.

Napisz komentarz »