REKLAMA

Sport

Moczynianka liderem!

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Fantastycznie spisała się debiutująca w żagańskiej klasie B Moczynianka Moczyń. W niedzielnym meczu (26.08.) rozgromiła UKS Witków 6:2 i została liderem po 1. kolejce spotkań!

Moczyniankę tworzą głównie młodzi mieszkańcy żagańskiej dzielnicy Moczyń. Część z nich grała w klubach klasy A i B, inni kopali wyłącznie na szkolnym Orliku. Wydawało się, że mogą sobie nie poradzić z rywalami z Witkowa, w szeregach których gra najlepszy strzelec żagańskiej „bundesligi” minionego sezonu, Damian Zięba. Nic z tego. Moczynianie, których prowadzi znany w występów w Czarnych Żagań Marcin Jankowski, kanonadę zaczęli już w 2. minucie, po pięknej bramce Arkadiusza Dziurawca.  I choć rywale wyrównali, za sprawą Wojciecha Melskiego, z każdą minutą gospodarze coraz bardziej dominowali. Efektem przewagi były kolejne gole. Aż cztery padły łupem braci Kicińskich.

– Przystępując do inauguracyjnego meczu klasy B, chłopcy byli po zaledwie kilku treningach i dwóch sparingach, ale już widać, że są zgrani i rozumieją się na boisku – powiedział po meczu prezes Moczynianki, Wiesław Balak. – W drugiej połowie piłkarze Witkowa nie wytrzymali kondycyjnie, czego efektem były trzy kolejne gole Moczynianki. Widać, że duże boisko żagańskiej Areny zrobiło swoje. Drużyny z niższych lig, które mają dość małe murawy, mogą mieć na nim problem z kondycją. Zwycięstwo Moczynianki mogło być jeszcze bardziej okazałe, bo okazji jej piłkarze mieli bez liku. Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa w ligowym debiucie i fotela lidera rozgrywek po 1. kolejce.

 

ramka

Moczynianka Moczyń – UKS Witków 6:2

bramki: M. Kiciński dwie (45 i 56. min), E. Kiciński (69 i 75. min), Dziurawiec (2. min), Urbański (41. min) – Melski (12. min), Zarzycki (86. min).

Moczynianka: Szwed – Szczęsny, Dziurawiec, Iwańczuk (od 85. min Kominek), Majewski, Szczęsny, Urbański, Kłak (od 65. min Błaszczyk), Wilk (od 46. min Buganik), E. Kiciński, M. Kiciński

UKS: Kapłon – Bartczak (od 46. min Stępień), Jakubowski (od Gnach),  D. Orman, S. Orman, A. Orman (od 55. min Kolesiński), P. Orman (od 70. min Zarzycki), Melski, Radzimski (od 60. min Kuśmierek), Szałęga (od 65. min Drogosz), Zięba

Napisz komentarz »