REKLAMA

Kultura, Oświata

Niech będzie pochwalony, przynieśliśmy nasze plony

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: jb

Tak śpiewano podczas dożynek gminy Niegosławice (niedziela, 26.08.).

Sześć sołectw przygotowało wieńce do konkursu.

Najlepsza, kolejny rok z rzędu, okazała się wspólna praca wykonana przez Koło Gospodyń Wiejskich, członkinie zespołu „Fryderyki” i mieszkańców wsi Nowa Jabłonna.

– Wieniec szykowaliśmy przez miesiąc. Łącznie pomagało kilkanaście osób – mówi Małgorzata Jarosz.

W ubiegłym roku wieniec Nowej Jabłonny wygrał także w ogólnopolskim konkursie dożynkowym w Spale. W tym roku mieszkańcy nie spoczęli na laurach. -Tutaj w gminie już jakoś od kilku lat udaje nam się wygrywać. W Spale byliśmy łącznie 3 razy, ostatnio udało się wygrać. Zastanawialiśmy się nawet, czy nie zrobić jakiegoś prostszego wieńca, żeby dać szansę innym, ale chyba inaczej nie umiemy. Koronę zrobiliśmy ze zbóż rosnących na naszych polach z dodatkiem np. czarnuszki, szarłatu, mięty, szałwii – dodaje M. Jarosz. Nagrodą za pierwsze miejsce był czek o wartości 1 tys. zł. Drugie miejsce i czek na 800 zł wygrał wieniec sołectwa Mycielin, na trzecim miejscu z nagrodą 600 zł uplasował się wieniec Niegosławic.

Emocji nie zabrakło także w turnieju wsi „Sami swoi”. Drużyny z poszczególnych sołectw rywalizowały np. w dyktandzie, prezentacji własnego stoiska i zadaniach sprawnościowych m.in. w napełnianiu butelek na czas, przyszywaniu guzików czy zdobywaniu odzieży od publiczności. Najlepsza okazała się reprezentacja Mycielina, która wywalczyła 1 tys. zł. Pięć punktów mniej zebrała reprezentacja Bukowicy. Trzeci byli mieszkańcy Niegosławic.

Napisz komentarz »