REKLAMA

Kultura, Oświata

Zabawa z BOYS-ami

Opublikowano 31 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Dojenie krowy na czas, gwiazda disco polo BOYS i konkursy dożynkowe – to główne punkty Święta Plonów powiatu żagańskiego, w najbliższą sobotę, 1 września, w Tomaszowie.

Na boisku sportowym zaprezentuje się legenda polskiego disco-polo, która wykona takie przeboje jak „Jesteś szalona”, „Usłysz wołanie” czy „Chłop z Mazur”. Zanim Boysi zaprezentują się na scenie, będzie czas na korowód, mszę polową, obrzędy i konkursy dożynkowe.

Oto szczegółowy program: od godz. 12.45 – formowanie korowodu koło szkoły w Tomaszowie; 13.00 – polowa msza św. w intencji rolników i ich rodzin; 14.00 – uroczyste otwarcie Powiatowego Święta Plonów oraz obrzęd chleba w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej z Tomaszowa; 14.20 – wręczenie odznak „Zasłużony dla rolnictwa”; 14.30 – ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy; 15.00 – występ zespołu Nadija; 16.00 – zagrają i zaśpiewają zespoły: Złote Łany, Luna Rosa i Lutnia; 16.00 – 20.00 – potyczki dożynkowe, m.in.: konkurs dojenia krowy na czas, rodeo, rodzinny program Dama Dożynkowa i Kucharz Oliwier, prezentacja i degustacja produktów regionalnych, konkurs na najpiękniejsze stoisko dożynkowe; 19.00 – wręczenie nagród w konkursach; 19.30 – występ formacji mażoretek FINEZJA ze Wschowy; 21.00 – koncert gwiazdy wieczoru – zespołu BOYS; od 22.00 – zabawa plenerowa przy muzyce puszczanej przez DJ-a.

Napisz komentarz »