REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wreszcie skończą się schody

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: bj

Najdłuższe schody Europy – tak o betonowej „autostradzie”, prowadzącej z Olszyny w kierunku Wrocławia, mówią kierowcy. Drogowcy po latach przymiarek postanowili wziąć się za jej remont.

Drogę, która przez mieszkańców Żar z przyzwyczajenia nazywana jest autostradą, jej zarządca podzielił już  na odcinki. I już wiadomo, że ponad 70 km trasy prowadzącej od Olszyny w kierunku Wrocławia doczeka się wreszcie przebudowy.

– Przetargi są zaplanowane jeszcze w tym roku dla pierwszych odcinków drogi – informuje Anna Jakubowska, rzeczniczka zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pierwszy fragment obejmuje 11,2 km od Olszyny w kierunku Żar, kolejny to 12,4 km w najbliższym rejonie miasta, następny (do 33 km autostrady) jest długi na niespełna 10 km. Ostatni fragment na terenie województwa lubuskiego liczy 16 km. Piąty fragment, już w dolnośląskim, ma 21,5 km długości.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 199

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »