REKLAMA

Polityka

Pani zagrozi panom?

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Niewykluczone, że o fotel wójta gminy Żagań powalczy Agnieszka Dziewiatnik z Bożnowa.

Dziewiatnik, która w podżagańskiej wsi prowadzi gospodarstwo rolne z mężem, a na co dzień działa aktywnie na rzecz rozwoju Bożnowa, w kole gospodyń wiejskich i radzie sołeckiej, w tym tygodniu zarejestrowała swój komitet wyborczy.

 – Jestem namawiana do startu na wójta. Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęłam – zastrzega w rozmowie z „Regionalną”. –  Zdobyłam doświadczenie w pozyskiwaniu unijnych funduszy, gdy pracowałam w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W gminie jest wiele do zrobienia, potrzeba nowego, świeżego spojrzenia. Jeśli w najbliższych dniach pojawi się solidny, według mnie, inny kandydat, to wystartuję na radną.

Na liście kandydatów do Rady Gminy w komitecie wyborczym Dziewiatnik znajdą się głównie kobiety z koła gospodyń wiejskich z Bożnowa i Jelenina. Lista jest jeszcze tworzona.

Zadeklarowanych kandydatów na wójta jest póki co trzech. W jego fotelu chętnie rozsiadłby się Leszek Ochrymczuk (47 l.) z Miodnicy, radny gminy, zastępca szefa lubuskiej komendy OHP. Wójtem chce zostać również starosta żagański Henryk Janowicz (53 l.), mieszkaniec Jelenina oraz Piotr Kowalski (56 l.), prezes spółki Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Napisz komentarz »