REKLAMA

Kronika policyjna

Zabrała go woda

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: bj

Na brzegu leżały ubrania, zegarek i papierosy. Poszukiwania topielca trwały dwa dni.

Pozostawione na brzegu rzeczy w niedzielę, 19.08., zwróciły uwagę właściciela zbiornika Rynna w rejonie Chełmicy. Przez prawie dwie godziny chodził, nawoływał, szukał właściciela.  Bez skutku. Powiadomił policję. Ta do pomocy wezwała strażaków.

– Otrzymaliśmy informację kilkanaście minut po godz. 20. Na miejscu były zastępy z Trzebiela, Tuplic oraz z Lubska. Przez 4,5 godziny powadzili akcję poszukiwawczą przy użyciu pontonu i bosaków – informuje bryg. Grzegorz Lisik, rzecznik żarskich strażaków.

Sprawdzili lustro wody i przybrzeżne trzciny oraz okoliczne chaszcze. Nie znaleźli nikogo. Wiedzieli, że szukają dorosłego mężczyzny, bo na to wskazywał rodzaj ubrań pozostawionych na brzegu.

Poszukiwania były kontynuowane w poniedziałek, 20.08.

– O pomoc zostali poproszeni nurkowie z Nowej Soli, Zielonej Góry, Międzyrzecza i strażacy z Lubska. Zwłoki mężczyzny zostały odnalezione ok. godz. 16, znajdowały się 20 metrów od linii brzegowej – informuje Sylwia Rupieta z żarskiej policji.

Policjanci już wcześniej wytypowali, kim może być mężczyzna, a rodzina potwierdziła jego tożsamość. To 54-letni mieszkaniec gminy Tuplice.

Napisz komentarz »