REKLAMA

Samorząd

Na wiatrakach wyszli jak Zabłocki na mydle

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: jb

Grube miliony miały zarabiać na wiatrakach gminy Żary, Lubsko, Szprotawa i Niegosławice. Nic z tego! Dostaną od firm mniejsze podatki od nieruchomości, w dodatku muszą oddać część pieniędzy, które już dostały.

Rekompensatą za to, że wiatraki są w pobliżu zabudowań, dla gmin miały być pieniądze wpłacane przez firmy jako podatek od nieruchomości. Teraz okazuje się, że większą część pieniędzy gminy powinny zwrócić. Wszystko przez to, że pod koniec czerwca prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii. Według niej, podatek od nieruchomości ma być płacony od części, a nie od całości elektrowni wiatrowej. I choć ustawa weszła w życie w lipcu, to z mocą wsteczną od stycznia. A to oznacza, że firmy mogą domagać się zwrotu pieniędzy za całą pierwszą połowę roku.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 410

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »