REKLAMA

Kronika policyjna

Wypadek na prostej drodze

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: bj

W tył opla zafiry uderzyła skoda octavia, tuż za przejazdem kolejowym w Grabiku we wtorek (21.08.), kila minut po godz. 11. W skodzie jechała trójka małych dzieci.

Z relacji świadka wynika, że opel, którym jechał 68-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego, chciał skręcić w drogę gruntową, ale najwyraźniej ją przegapił. Przyhamował, a wówczas pracujący na pobliskiej budowie mężczyzna usłyszał huk zderzenia. Bo w opla wjechała skoda octavia, która podobnie jak opel jechała od strony Żar. Za jej kierownica siedziała 33-letnia mieszkanka Żar, która wiozła dwie 6-letnie bliźniaczki i 8-letnią dziewczynkę.

– Gdy na miejsce dotarły trzy nasze zastępy, skoda stała na drodze, opel był w rowie. Auta były po zderzeniu czołowo bocznym – informuje bryg. Grzegorz Lisik, rzecznik żarskich strażaków.

Na miejsce dotarła karetka pogotowia, która udzieliła pomocy 8-latce i jednej młodszej dziewczynce. Uskarżały się na ból ręki i oka. Kobieta oraz dzieci zostały zabrane na SOR 105. Szpitala Wojskowego. Tam okazało, że obrażenia dziewczynek nie były poważne i całe zdarzenie przez policję zostało zakwalifikowane jako kolizja. Przez kilka godzin, do czasu wydania orzeczenia przez lekarzy, droga była zablokowana.

Kobieta jadąca skodą została ukarana mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.

Napisz komentarz »