REKLAMA

Komunikacja

Slalom na Śląskiej

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Żagania skarżą się na przeciągający się remont ul. Śląskiej. – Wykonawca usunął stary asfalt. Na drodze zostawił kilkanaście pachołków i masę dziur. Jak jeździć taką ulicą? – pytają.

Wykonawcą jest spółka Eurovia Polska z Bielaw. Remont Śląskiej za 743 tys. zł ma wykonać do końca sierpnia, ale już wiadomo, że terminu nie dotrzyma.

– Firma skuła stary asfalt trzy tygodnie temu i poodsłaniała studzienki kanalizacyjne, stawiając przy nich pachołki. Trzeba uważać, aby nie uszkodzić zawieszenia, a do tego robić slalom między pachołkami – żali się pan Stanisław, mieszkaniec ul. Śląskiej.

Piotr Kościański, kierownik referatu transportu i dróg w żagańskim Starostwie Powiatowym, tłumaczy, że roboty przedłużą się o kilka dni.

– Wykonawca po zerwaniu starej nawierzchni natrafił na zapchane poniemieckie studzienki kanalizacyjne, które wymagają gruntownego czyszczenia. Okazało się, że pojazdy WUKO nie dadzą rady tego zrobić, więc pracownicy robią to ręcznie – tłumaczy. – Z tego też powodu, kładzenie masy bitumicznej opóźni się kilka dni.

Napisz komentarz »