REKLAMA

Polityka

Wójt zmiennym jest

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: jb

Choć zapowiadał, że kandydować nie będzie, właśnie jako pierwszy zarejestrował swój komitet wyborczy. Wójt Wojciech Olszewski powalczy o kolejną kadencję na stanowisku wójta gminy Wymiarki. Będzie konkurował ze Zbigniewem Żabińskim i najprawdopodobniej Zdzisławem Lubasem.

Deklarację, że nie będzie starował w wyborach, wójt Olszewski złożył w czerwcu podczas sesji Rady Gminy. Ale zmienił zdanie.

Komitet o nazwie „Dumni z Gminy Wymiarki” wójt zarejestrował we wtorek, 21.08.

– Moja żona jest przeciwna temu, żebym kandydował na kolejną kadencję. Ja też byłem już zniechęcony. Potem postanowiłem, że zrobię sobie reset od myślenia podczas wakacji. Po powrocie rozmawiałem jeszcze z kilkoma osobami, na których opinii mi zależy i postanowiłem, że rejestruję komitet – mówi wójt.

W. Olszewski do Wymiarek przyjechał jako komisarz wyborczy na początku 2014 roku, po odwołaniu w referendum wójt Anity Staszkowian. Zwyciężył w wyborach samorządowych jesienią tego samego roku, ale już w 2016 roku organizowano referendum w sprawie jego odwołania.

– Za dużo pracy już w to włożyłem, żeby teraz zrezygnować. Zaczęliśmy projekt z budową przydomowych oczyszczalni, mamy ogłoszone przetargi, chciałbym ten temat zakończyć. Sporo spraw na pewno też nie wyszło, ale możemy być dumni z naszych małych osiągnięć. Nie mówi się już o zagrożeniu finansowym czy programie naprawczym, bo dzięki pracy pani skarbnik budżet jest stabilny – mówi. I dodaje: – Na pewno będę wspierał byłego wójta Wymiarek, Tadeusza Walczaka, w walce o miejsce w Radzie Powiatu, niezależnie z jakiego komitetu będzie kandydować. Uważam, że był świetnym wójtem, a gminie chociaż jeden reprezentant w powiecie jest potrzebny – mówi W. Olszewski.

Swój komitet wyborczy zebrał też inny kandydat na wójta, Zbigniew Żabiński, sołtys Witoszyna Górnego. Do kandydowania przymierza się także były wójt Wymiarek, Zdzisław Lubas.

Napisz komentarz »