REKLAMA

Kronika policyjna

Uderzył ratowniczkę

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

73-letni mieszkaniec Gościeszowic (gm. Niegosławice) uderzył w twarz ratowniczkę medyczną szprotawskiej podstacji pogotowia.

Karetka wyjechała do wezwania we wsi w czwartek, 16 sierpnia, popołudniu. Dyspozytorka otrzymała zgłoszenie, że w środku Gościeszowic leży na poboczu mężczyzna, który nie daje oznak życia. Od rodziny, pracownicy pogotowia dowiedzieli się, że 73-latek od dłuższego czasu nadużywa alkoholu.

– Okazało się, że mężczyzna spał. Badanie wykazało u niego podwyższone ciśnienie, dlatego został przetransportowany do szpitala w Szprotawie – informuje Ryszard Smyk, kierownik żagańskiego pogotowia. – Już podczas transportu pacjent zachowywał się wulgarnie i agresywnie. Obrażał pracowników. Gdy wysiadał z ambulansu, uderzył jedną z ratowniczek w twarz. Pogotowie wezwało policję.

Mężczyzna zamiast na oddział, trafił na przesłuchanie. Za uderzenie ratownika i tym samym naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego, czeka go postępowanie w prokuraturze i sprawa w sądzie. 

– Musimy powiedzieć „stop” takim bandyckim zachowaniom, dlatego oprócz standardowej interwencji policji, zawiadomiłem również prokuraturę o popełnieniu przestępstwa. Nie pozwolę na to, aby moi pracownicy, którzy ratują życie ludzkie, byli bici – dodaje Smyk.

To już drugi przypadek pobicia pracownika szprotawskiej podstacji żagańskiego pogotowia. O pierwszym pisaliśmy trzy tygodnie temu. 4 sierpnia mieszkaniec Małomic sterroryzował personel pogotowia nad zalewem małomickim, a kierowcę ambulansu – uderzył z pieści.

Napisz komentarz »