REKLAMA

Polityka

Kolejka do fotela burmistrza

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Przybywa chętnych na stołek burmistrza Szprotawy. Koleją kadencję chce rządzić Józef Rubacha. Chrapkę na tę posadę ma też Mirosław Gąsik. Najnowszym kandydatem jest Bartłomiej Grono, 34-letni przedsiębiorca.

Start w wyborach Grono, na co dzień właściciel szprotawskiej firmy budowlanej „Drecon” i wiceprzewodniczący szprotawskiej Rady Miasta poprzedniej kadencji, ogłosił w poniedziałek, 20 sierpnia, przed szprotawskim Ratuszem. Będzie walczył o fotel burmistrza z własnego komitetu „Grono to My”.

– Czas odmłodzić Ratusz – deklaruje Grono. – Postanowiłem powalczyć o lepszą Szprotawę. Mam dość kłótni w urzędzie i na sesjach. Nasze miasto przespało wiele rzeczy, ale można to jeszcze odbudować – powiedział. – Mimo sporego zadłużenia, ciągle istnieją możliwości realizacji wielu inwestycji. Są przecież programy pomocowe, kolejna pula unijnych funduszy.

Grono zapowiada, że jeśli wygra wybory na burmistrza, nie będzie miał zastępcy. Podkreśla, że zadłużona Szprotawa musi oszczędzać na wydatkach w administracji.

Jego komitet wystawi kandydatów tylko do Rady Miasta. O mandat radnego z „Grono to My” powalczą: Marcelina Czekurłan, szprotawska społeczniczka, Stefan Gołek, radny powiatowy i były dyrektor szprotawskiego LO, Jan Łukaszewicz, wychowawca OHP Wiechlice, Ireneusz Ganczar, były radny Sejmiku Województwa Lubuskiego czy Zdzisław Migas, były radny.

Trzecią już kadencję Szprotową chce rządzić Józef Rubacha. Fotel burmistrza marzy się również Mirosławowi Gąsikowi, przewodniczącemu Rady Powiatu Żagańskiego, przedsiębiorcy z Wiechlic. Do tego grona dołączył teraz B. Grono. Czy to koniec? To się okaże. Czas na rejestrację komitetów wyborczych jest do 27 sierpnia.

Napisz komentarz »