W końcu wygrali!

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Po dwóch słabszych meczach Czarni Żagań wygrali pierwsze spotkanie w nowym sezonie okręgówki. Z wynikiem 2:0 odprawili Zryw Rzeczyca.

Planujący awans do IV ligi, żagańscy piłkarze nie mogli sobie pozwolić na trzeci bez zwycięstwa. W sobotę, 18 sierpnia na Arenie Czarni podejmowali silną drużynę spod Świebodzina. Zryw Rzeczyca pewnie wygrał swoje dwa pierwsze mecze w lidze, strzelając aż 9 goli i żaganianie podeszli do rywala z respektem. Trener Sebastian Horodyski dokonał zmian w składzie, przede wszystkim – w obronie. W Czarnych od pierwszych minut pojawili się: Daniel Witczak i Tomasz Urban. Ten drugi zdobył dwie bramki dla żaganian, jak się później okazało – na wagę zwycięstwa.

Bramkarz miał dzień!

Pierwszego gola Urban zdobył w 32. minucie, po błędzie obrońców Zrywu. Po przerwie napastnik Czarnych ponownie trafił do siatki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W 52. minucie jednak nie miał wątpliwości – w podbramkowym zamieszaniu Urban oddał plasowany strzał, upadając na ziemię. Piłka zatrzepotała w siatce, obok zaskoczonego bramkarza zespołu z Rzeczycy.  Było 2:0 i Czarni mogli już kontrolować wynik do końca meczu. Goście atakowali do jego ostatnich sekund, ale na ich drodze stanął dobrze dysponowany bramkarz żaganian. W 57. minucie Łukasz Kulik uratował Czarnych od utraty gola, broniąc strzał Kamila Ratajczaka z ostrego kąta. Minutę później z kolei Wojciech Szczepanek próbował pokonać bramkarza żaganian, ale piłka przeszła nad poprzeczką. Kulik popisał się też udanymi interwencjami przy strzałach Daniela Sokolińskiego (w 65. min), Kamila Ratajczaka (w 75. min) i Artura Masiuka (w 83. min).

– Dziękuje chłopakom za zaangażowanie i walkę. Zagraliśmy o wiele lepiej niż z Piastem Iłowa. Cieszy „zero” dla gości, choć nie ustrzegliśmy się błędów w obronie. Fajnie bronił Łukasz Kulik. Myślę, że z kolejnymi meczami będzie już tylko lepiej – powiedział po meczu trener Czarnych, Sebastian Horodyski.

UKS Czarni Żagań – Zryw Rzeczyca 2:0 (1:0)
bramki: Urban dwie (32 i 52 min.)
UKS Czarni: Kulik – Horodyski, Adamczyk, J. Szkarapat, Kowalski (od 76. min Ochmański) – Witczak (od 82. min Kuleczka), D. Szkarapat, Chruścicki, Ciepielowski (od 76. min Wójcik) – Jankowski (od 86. min Mastalerz), Urban (od 80. min Skiba).