Derby na remis

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

W derbach Regionalnej beniaminek klasy okręgowej, Iskra Małomice zremisowała 2:2 ze spadkowiczem z IV ligi, Budowlanymi Lubsko.

Po 3. kolejkach drużyna z Lubska ciągle pozostaje bez zwycięstwa. W sobotę, 18 sierpnia Małomicach była blisko zdobycia trzech punktów, ale postawił się jej beniaminek ligi, Iskra, który po dwóch pierwszych meczach był bez punktu. Budowlani zaczęli od zmasowanego ataku na bramkę Iskry. Już w 1. minucie Dawid Walczak stanął przed szansą na zdobycie gola, ale jego strzał, w pięknym stylu obronił Radosław Michalak. Po chwili piłka poszybowała tuż nad poprzeczką jego bramki, po strzale Tymoteusza Dynowskiego. Budowlani zepchnęli rywali na ich połowę, ale brakowało im wykończenia i skuteczności. Za to prowadzenie objęli miejscowi. Po jednym z kontrataku Wojciech Wypych uciekł obrońcom Budowlanych, po czym wpadł z pole karne i dośrodkował do będącego na lepszej pozycji Konrada Drabko. Ten posłał piłkę do siatki, z najbliższej odległości. To tylko rozwścieczyło Budowlanych. Po niecelnych strzałach Dynowskiego i Bartosza Radko, w końcu Michalaka pokonał w 37. minucie Marcin Bławuciak (w 37. min). Jeszcze bardziej nastroje gościom poprawił Michał Bondarenko, strzelając tzw. „bramkę do szatni”, w 45. minucie. W drugiej połowie ambitni gospodarze nie zamierzali odpuszczać. Niesieni żywiołowym dopingiem swoich kibiców, zdołali wyrównać w 57. minucie, ponownie za sprawą K. Drabko. Mimo, że obie drużyny miały jeszcze kilka okazji na zwycięstwo, żadnej nie udało się pokonać bramkarzy.  Mecz obfitował w faule, sędzia pokazał aż siedem żółtych kartek.

– Budowlani zostali mocno odmłodzeni, ale mimo to, chcemy wrócić do IV ligi – powiedział trener Budowlanych, Andrzej Freliszko, który przejął schedę po Robercie Ściłbie.- Myślimy o awansie, ale nie za wszelką cenę. Do zespołu wrócił z Relaksu Grabice Marcin Bławuciak, ze Sparty Mierków – Marcin Nawrocki i Marek Michniacki. Kontuzjowanego Manuela Kowalskiego w bramce zastąpił Szymon Kondycki z Łużyczanki Lipinki Łużyckie. Na armię zaciężną nas nie stać. Klub przeżywa trudności finansowe, bo jego główny sponsor – miasto, jest na skraju bankructwa.

MKS Iskra Małomice – MLKS Budowlani Lubsko 2:2 (1:2)

bramki: Drabko dwie (16 i 57. min) – Bławuciak (37. min), Bondarenko (45. min)

Iskra: Michalak – Gewerth, Bartkowiak (od 73. min Jenczylik), Grudziel (od 46. min D. Potępa), Klemba, Maćków (od 82. min Urbaniak), Petluszewski, Rychły, W. Wypych, Drabko (od 70. min Greczyn), S. Potępa

Budowlani: Kondycki – Bławuciak, Siemion, Radko, Walczak – Bondarenko, Nawrocki (od 88. min Wójcik), Dworczak, Bereźnicki (od 60. min Skrobania) – Różnicki, Krajewski