Pobiegli z wilkami

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: jb

Blisko dwustu biegaczy stanęło na starcie III Biegu Wilka w Gozdnicy (sobota, 18.08.).

Do wyboru były dwa dystanse, biegacze ścigali się na 6 i 10 kilometrów. W biegu nagrodzono zwycięzców biegu głównego, ale też zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych.

W biegu na 6 km zwyciężył Piotr Pałka z Częstochowy, drugie miejsce zajął Artur Przybysz (Runners Team Żary), trzeci był Piotr Przybyłek (Żagańska Grupa Biegowa). Wśród pań na tym samym dystansie najlepsza była Renata Ławniczak – Borkowicz (Żagań), jako druga przybiegła Monika Wiciak (Edi Team Zgorzelec), na trzecim miejscu podium bieg ukończyła Ewelina Horbowa (Żagań).

W biegu głównym na 10 km wśród pań najlepsza była Anastazja Skóra (Coldservice Żagań), jako druga przybiegła Katarzyna Malinowska-Nguyen (Żary), a trzecia była Katarzyna Sawicka (Żagań). Wśród panów triumfowali Grzegorz Kuzaj (Osiecznica), Paweł Biłan (Gubin) i Krzysztof Blacha (Zielona Góra).

Wyróżniono też zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. W grupie K18 wśród pań najlepsze były 1. A. Skóra, 2. Liliana Żmija (Strzelce Krajeńskie), 3. Martyna Rawska (Łoziska) u panów w M18 najszybsi byli 1. Patryk Kotowski (Lubań), 2. Mateusz Morawski (Żary Runners Team), 3. Łukasz Skóra (Coldservice Gozdnica).

W kategorii K30 u pań najlepsza była K. Sawicka, druga Dorota Laskowska (Żary), trzecia Mariola Bialic (Tomazowo). U panów w kategorii M30 najszybsi byli: 1. K. Blacha, 2. Łukasz Les (Ocice), 3. Marcin Grześkowiak (Żary Runners Team). W kategorii K40 u pań najszybciej przybiegły 1. K. Malinowska-Nguyen, 2. Marta Rudak (Biegam Bo Lubię Żagań), 3. Sylwia Bernat (Żary). U panów w ostatniej kategorii M40 najszybsi byli: 1. G. Kuzaj, 2.P. Biłan, 3. Piotr Stróż (Gozdnica).