REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Razem dla Wojtka

Opublikowano 24 sierpnia 2018, autor: jb

Na pomoc w leczeniu 9-letniego Wojtka Gałki ze Śliwnika zbierano pieniądze podczas charytatywnego pikniku na basenie miejskim w Szprotawie (sobota, 18.08.).

Chłopiec źle się poczuł w grudniu, okazało się, że choruje na białaczkę limfoblastyczną. Leży we wrocławskiej klinice onkologicznej. -Wojtek teraz czeka na najcięższe piątą i szóstą serię chemioterapii. Mamy nadzieję, że po niej będzie już tylko dochodził do zdrowia. Odwiedziłem go kilka razy w szpitalu i wiem, jak bardzo już nie może doczekać się powrotu do domu – mówi Maciej Przybyła, jeden z organizatorów pikniku.

Do tej pory akcje dla Wojtka organizowano w gminie Małomice. Po raz pierwszy piknik zorganizowano w Szprotawie.

-Wszystko zaczęło się od pomysłu zorganizowania charytatywnego turnieju siatkówki. Potem pomyśleliśmy, że można to połączyć z jakąś większą akcją – dodaje Krzysztof Leśniak.

– Udało się wiele. Mieliśmy ogromny odzew firm, instytucji, którzy chcieli pomóc. Osoba, która robi dmuchane gofry przyjechała do nas aż z Opola. Odzew mieszkańców też był bardzo duży. Nawet wstęp na basen w tym dniu udało nam się załatwić darmowy po to, by korzystający mogli wpłacić pieniążki dla Wojtka. Z samych aukcji licytowanych w internecie uzbieraliśmy około 10 tys. zł, a byli i tacy, którzy wpłacali pieniądze i oddawali wylicytowany przedmiot na na kolejną licytację – przyznaje Marlena Kubisiak.

Do akcji dla Wojtka przyłączyli się także uczestnicy niedzielnego Pikniku Zdrowia, który był nad zalewem w Małomicach.

Podczas pikniku w Szprotawie dla Wojtka uzbierano 25 tys. 791,34 zł. W Małomicach do puszek zebrano kolejne 1 tys. 505,53zł.

Napisz komentarz »