REKLAMA

Kronika policyjna

Zabił i uciekł

Opublikowano 17 sierpnia 2018, autor: bj

45-letni mieszkaniec Jasienia został śmiertelnie potrącony przez samochód na drodze w Budziechowie. Kierowca uciekł.

Świadków śmiertelnego wypadku lub osób, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, poszukują policjanci z Lubska. Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę (12.08.) ok godz. 4.40 nad ranem. Przez jezdnię, w miejscu, gdzie znajduje się oznakowany przejazd dla rowerzystów, przechodzili dwaj mężczyźni. Szli z Lubska w kierunku Jasienia.

– Z relacji bezpośredniego świadka wiemy, że mężczyźni nie widzieli wcześniej samochodu. Pojawił się nagle. Po potrąceniu jednego z nich kierowca natychmiast odjechał – informuje Mariusz Juryca, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Żarach, która prowadzi postępowanie w sprawie wypadku.

Auto jechało od strony tzw. mostków, czyli miejsca, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km na godzinę. Po wypadku kierowca odjechał w stronę Lubska.

Zmarł w szpitalu

Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do 105. Szpitala Wojskowego w Żarach. Jego stan był jednak beznadziejny. Zmarł.

– Z sekcji zwłok wynika, że przyczyną śmierci były obrażenia wielonarządowe – mówi M. Juryca.

Świadek, który nie odniósł żadnych obrażeń, zdołał zapamiętać jedynie, że był to ciemny, duży samochód osobowy. Z policyjnego komunikatu wynika, że pieszy został potrącony, gdy przechodził w niedozwolonym miejscu. Można tu tylko przejechać drogę na rowerze.

Policja szuka kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku.

– W sytuacji, kiedy sprawca ucieka z miejsca wypadku, a następnie próbuje to ukryć, daje podstawę do nadzwyczajnego zaostrzenia kary – zastrzega Sylwia Rupieta z żarskiej policji.

Wszyscy, którzy mogą pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku, proszeni są o pilny kontakt z policją pod nr tel. 68 476 3511 lub poprzez e-mail dyzurny.kp_lubsko@go.policja.gov.pl

Napisz komentarz »