REKLAMA

Kronika policyjna

Szukają Agaty w lesie

Opublikowano 17 sierpnia 2018, autor: mk

Zaginionej przed miesiącem Agaty Łońskiej (23 l.) z Żar szukają policjanci ze specjalnie szkolonymi psami. Przeczesują las w okolicach osiedla Zawiszy Czarnego.

Agata wyszła z domu w piątek, 13 lipca. Zabrała ze sobą torebkę z dokumentami i czerwony rower. Od tamtej pory najbliżsi nie mają z nią żadnego kontaktu. Ostatni raz, właśnie 13 lipca późnym wieczorem, sygnał z jej telefonu namierzono w okolicach osiedla Zawiszy Czarnego. Tam też odbywają się poszukiwania dziewczyny. Do przeszukania jest ogromny las, na terenie którego nie brakuje opuszczonych budynków.

Psy nie złapały śladu

We wtorek (14.08.) do Żar przyjechały specjalne psy poszukiwawcze z Poznania. Mimo trwającej kilkanaście godzin akcji, policjantom nie udało się natrafić na ślad Agaty.

– W poszukiwaniach wzięły udział trzy psy – informuje Sylwia Rupieta z żarskiej Komendy Powiatowej Policji. – To psy wyspecjalizowane w poszukiwaniu zwłok w terenie, jak również w wodzie – wyjaśnia policjantka

Jeszcze będą szukać

To nie koniec poszukiwań Agaty. Kolejną akcję policjanci zaplanowali na dziś (piątek, 17.08).

–  Do poszukiwań zostanie użyta większa liczba psów, co najmniej cztery. Przyjadą z Poznania i Wrocławia – mówi S. Rupieta.

Napisz komentarz »