REKLAMA

Polityka

Karuzela z kandydatami

Opublikowano 17 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie Prawo i Sprawiedliwość po raz trzeci zmieniło kandydata na burmistrza. O to stanowisko zamierza się teraz ubiegać Tomasz Nowak.

Dotychczasowy kandydat PiS-u, Stanisław Sokołowski zrezygnował ze startu w yborach z powodów prywatnych. Wcześniej partia stawiała na Sebastiana Kuleszę, ale ten postanowił startować z własnego komitetu. W tej sytuacji PiS zaprezentował kolejnego kandydata.

– Pan Tomasz gwarantuje rozwój Żagania. To wykształcony, ambitny i uczciwy człowiek, mający spore doświadczenie we współpracy z samorządami. Myślę, że będzie „dobrą zmianą” dla Żagania – mówi Jerzy Bielawski,szef powiatowych struktur PiS-u.

T. Nowak jest mieszkańcem Żagania, ma 35 lat, jest kawalerem. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje w żagańskim Powiatowym Urzędzie Pracy, gdzie od 11 lat zajmuje się udzielaniem wsparcia dla przedsiębiorców i osób chcących otworzyć działalność gospodarczą. Wcześniej pracował w Urzędzie Skarbowym. Udziela się społecznie, był inicjatorem kilku akcji charytatywnych,  jest wiceprezesem klubu piłkarskiego Beskid Bożnów. 

– Mam dużo mam pomysłów na lepszy Żagań. Na pewno boli mnie to, że to miasto nie ma jasnej strategii rozwoju – mówi nowy kandydat PiS-u i zapowiada „pozytywną kampanię wyborczą”. – Nie będę nikogo obrzucać błotem, wolę łączyć niż dzielić. Będę bliżej przedsiębiorców, bo z nimi współpracuję na co dzień i wiem, że nie czują żadnego wsparcia ze strony władz miasta. A trzeba ich wspierać, bo bez tego nie będzie rozwoju Żagania.

Napisz komentarz »