REKLAMA

Polityka

Nie chce z PiS-em. Woli sam

Opublikowano 17 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Leszek Ochrymczuk nie jest już kierownikiem Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotnicze Hufce Pracy w Wiechlicach. Został zastępcą komendanta Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

L. Ochrymczuk (46 l.), mieszkaniec Miodnicy, radny gminy wiejskiej Żagań, w Wiechlicach pracował trzy lata. Ma wykształcenie wyższe o kierunku administracja publiczna. Od poniedziałku, 13 sierpnia, dojeżdża do pracy do Zielonej Góry, do Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Dla niego to nie tylko awans zawodowy, ale i finansowy, bo zarobi o ok. 1 tys. zł więcej (ok. 4,5 tys. zł).

– W komendzie będę odpowiadał za pion wychowawczo-opiekuńczy w całym województwie, dlatego też placówkę w Wiechlicach będę odwiedzał – mówi L. Ochrymczuk.

 

Chce na wójta

Nie wiadomo, czy Ochrymczuk długo zagrzeje miejsce w Zielonej Górze, bo marzy mu się fotel wójta gminy Żagań. Jego aktualny szef, Piotr Barczak, jest kandydatem PiS na prezydenta Zielonej Góry i zarazem szefem partii w mieście. Ochrymczuk, choć wcześniej planował startować na wójta pod szyldem PiS, to teraz deklaruje, że do jesiennych wyborów pójdzie z własnym komitetem „Lepsza gmina”.

– Startowałem z tego komitetu w poprzednich wyborach. Skupiam zwolenników różnych opcji politycznych, dlatego postanowiłem, że nie będę ubiegał się o funkcję wójta pod szyldem żadnej partii – tłumaczy mieszkaniec Miodnicy.

Ochrymczuk „pogardził” rządzącą partią. Co powie na to partia?

Napisz komentarz »