REKLAMA

Wasze sprawy

Kocha, lubi, szanuje…

Opublikowano 17 sierpnia 2018, autor: jb

Nastolatkowie z Gozdnicy w ubiegłym tygodniu oskubali z kwiatków klomb przy Urzędzie Miasta. Swoje dzieło mogą teraz oglądać w internecie.

Na serwisie Facebook Gozdnicy pojawiły się zdjęcia i wpis o tym, że nastolatkowie wyskubali płatki kwiatków z miejskich klombów.

– Chłopiec i trzy dziewczyny umilali sobie czas wyskubując kwiaty z donic. Zarejestrowała ich nasza kamera. Czy chodziło o zaloty, czy o zwykły wandalizm? Czy ich rodzice powinni się o tym dowiedzieć? – można przeczytać na miejskich Facebooku.

Dodano dwa zdjęcia. Nastolatków i ich „dzieła”.

W komentarzach jedni denerwują się, że wandalizmu tolerować nie można, drudzy twierdzą, że publikowanie nagrań w internecie to przesada.

– Post został opublikowany ku przestrodze i miał charakter żartobliwy – mówi burmistrz Krzysztof Jarosz. I tłumaczy: – Nie chodziło nam o to, że będziemy sprawców ścigać do końca świata. Nie straszymy nikogo sądem, ale bardziej chcieliśmy pokazać, że kamery miejskiego monitoringu, które mamy, to nie atrapy. Rozdzielczość opublikowanych kadrów i tak jest na tyle mała, że nie da się zidentyfikować osób na nagraniu – zastrzega. I dodaje: – Pół biedy, gdyby to były jakieś oświadczyny i kwiatki były potrzebne. Ale to była po prostu bezmyślna dewastacja.

Kwiaty zasadzono w ramach utrzymywania zieleni miejskiej.

– Nie możemy tu mówić o jakiś konkretnych pieniężnych stratach. Jest to jednak zieleń miejska i regularnie się o nią dba, podlewa. Same kwiatki tak by nie padły. Jest już końcówka sezonu, raczej nic nowego dosadzać nie będziemy – dodaje burmistrz.

Napisz komentarz »