REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nie popuści złodziejom!

Opublikowano 10 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Plaga kradzieży na stacjach paliw. Podjeżdżają, tankują i odjeżdżają.

Na stacji paliw w Brzeźnicy złodziej zatankował paliwo za 200 zł i odjechał czarnym audi A4. O mało nie rozjechał pracownika stacji, który wybiegł za nim.

Kolejny napad miał miejsce w środę, 8 sierpnia, na stację paliw przy ul. Kożuchowskiej w Żaganiu. Podjechał pod nią biały ford.

 – Zatankował około 113 litrów paliwa do baniaka za ponad 500 zł i odjechał. Był na tyle zuchwały, że przyjechał na stację bez zasłoniętej twarzy. To już kolejna seria napadów na moje stacje. Sprawcy poprzednich, o których pisała „Regionalna”, usłyszeli już wyroki. Tym też nie podaruję! – zarzeka się Edmund Dworak, prezes firmy posiadającej stacje paliw „Dan – Pol”. I ostrzega: – Złodzieje, zapewniam, że was dopadnę! Wasze twarze są na monitoringu. Jeśli policja was nie ustali, zrobię to ja, wyznaczając nagrody finansowe. I oświadczam, że najlepsi wasi przyjaciele przyjdą was wskazać!

Dworak sprawę policji zgłosił nie jako kradzież paliwa, lecz jako napad z naruszeniem nietykalności interweniującego pracownika. 

– Mogą się spodziewać, że nie skończy się na wykroczeniu (w przypadku kradzieży do 400 zł – przyp. red.), lecz na przestępstwie – kwituje.

Napisz komentarz »