REKLAMA

Zdrowie

Nowi lekarze w 105

Opublikowano 17 sierpnia 2018, autor: bj

Oddział laryngologii ma nowego szefa i lekarkę. Ortopedia wzbogaciła się o dwóch lekarzy-rezydentów i specjalistę, który był ostatnio ordynatorem w Międzyrzeczu. Jest też zmiana na stanowisku szefa SOR i nowa lekarka.

Lekarze pochodzą spoza Żar, ale jak zapewniają – przyciągnęła ich renoma szpitala, albo… wyzwania.

– Oddział był w rozsypce, bo na długotrwałym zwolnieniu lekarskim przebywa jeden lekarz, drugi odszedł. Pozostał zaledwie jeden – mówi Sławomir Sztandera, świeżo upieczony ordynator laryngologii w 105 Szpitalu Wojskowym w Żarach. S. Sztandera, lekarz z 22-letnim stażem pracy, w większości doświadczenie zdobywał w szpitalu w Zgorzelcu. S. Sztandera oddział objął w lipcu. – Dotychczas prowadziliśmy operacje laryngologiczne u dzieci powyżej 5 lat, teraz udało się ten wiek obniżyć do 3 lat. Rozszerzyliśmy zakres operacji, np. na migdałkach, robimy też drenaż uszu. W przyszłości chcę mocno postawić na operacje endoskopowe, a także zwiększyć liczbę dni operacyjnych. Potrzebne są u nas operacje onkologiczne. Mam zapewnienia dyrekcji, że oddział otrzyma nowy sprzęt. Dobrą informacją jest też to, że doszła do nas Izabela Gabryś, pani doktor z Bolesławca. Będziemy ponadto starać się o akredytację dla oddziału, dzięki czemu mogliby praktykować u nas lekarze-stażyści – wylicza S. Sztandera.

Dla pacjentów oczekujących na operację S. Sztandera ma więcej dobrych informacji. – Z uwagi na problemy kadrowe były wstrzymane zapisy na operacje. Teraz, gdy ruszyliśmy pełną parą, kolejka jest krótka, bo czas oczekiwania wynosi ok. jednego miesiąca – mówi ordynator.

S. Sztandera pochodzi z Lubania. W Żarach wynajął mieszkanie. Prywatnie jest ojcem 26-letniej Moniki, architekta, żona Agnieszka jest stomatologiem.

Na ortopedii też nowi

Nowy ortopeda Marek Lebiotkowski to specjalista z 25-letnim doświadczeniem, ma za sobą pracę w charakterze ordynatora w Międzyrzeczu, wcześniej w Słubicach, a także w Klinice Ortopedii i Traumatologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu.

– Mieszkam w Świebodzinie. Do pracy dojeżdżam. I choć z uwagi na rodzinę, nie zamierzam tu zamieszkać, to zawodowo chcę się z Żarami związać – zapewnia M. Lebiotkowski. Prywatnie jest ojcem Katarzyny, studentki, Macieja, licealisty i Hani, gimnazjalistki.

Jacek Osmyk, lekarz-rezydent na ortopedii, pochodzi z Rzeszowa. Mieszka w Zielonej Górze, bo stamtąd pochodzi jego żona, Karolina.

– Ale to w Żarach chciałbym pracować po ukończeniu specjalizacji – zapewnia. Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, obecnie na 4 roku specjalizacji. Ojciec dwóch córek – Oli (3 l.) i Hani (3 miesiące).

Maciej Bugajenko, również lekarz-rezydent na ortopedii, to rodowity lubinianin. Najpierw zamierzał się specjalizować z chirurgii naczyniowej, dlatego zamieszkał w Zielonej Górze. Ostatecznie postawił na ortopedię. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Zanim trafił do Żar, pracował w Nowej Soli. Żonaty, żona Barbara.

Wróciła na SOR

Ale to nie koniec zmian w 105. Ponownie kierownikiem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego została Ewa Wójcik, po tym jak do pracy na SOR w Zgorzelcu odszedł Artur Limanowski, który wcześniej właśnie E. Wójcik zastąpił na tym stanowisku. Oddział wzbogacił się też o nową lekarkę, specjalistkę medycyny ogólnej, Honoratę Hudson.

Napisz komentarz »