REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dworzec bez kas biletowych

Opublikowano 10 sierpnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Remont żagańskiego dworca za 20 mln zł trwa w najlepsze. „Regionalna” nie ma dobrych informacji dla podróżnych – zabraknie w nim kas biletowych i punktu obsługi klientów.

Prace za 19 mln 986 tys. zł wykonuje firma SKB S.A. z Warszawy. Obejmują wymianę instalacji, okien, drzwi, renowację elewacji oraz dachu, a także wykonanie przyłączy sanitarnych, elektrycznych oraz teletechnicznych.

PKP zdecydowało się wyremontować dworzec, ale pod warunkiem, że Urząd Miasta wydzierżawi część pomieszczeń. Znajdzie się w nich siedziba Straży Miejskiej, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Miasto będzie płacić ok. 30 tys. zł za dzierżawę.

W środkowej części budynku zaprojektowano wydzieloną poczekalnię. Parter zostanie przeznaczony dla poradni rehabilitacyjnej. Do budynku przeniesiona będzie również siedziba Straży Ochrony Kolei.

Nie będzie za to remontu tunelu prowadzącego do peronów, który jest w coraz gorszym stanie. W holu miały być kasy biletowe oraz punkt obsługi klienta. Miała je prowadzić spółka Koleje Dolnośląskie. 

– Wszystko wskazuje na to, że w żagańskim dworcu nie będzie takiego punktu, mimo wcześniejszych planów. Spółka wycofuje się z prowadzenia punktów obsługi pasażerów w dworcach w mniejszych miejscowościach i to dotyczy również Żagania – odpowiedział nam Bogusław Godlewski, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Choć dworzec zostanie odnowiony za 20 mln zł, dla pasażerów niewielkie to udogodnienie. Dalej będą musieli kupować bilety w szynobusach. Zakończenie remontu planowane jest w pierwszym kwartale 2019 roku.

Napisz komentarz »